O závodě

Odkud kam se běží?

Z Prahy podél řeky Jizery a Kamenice až do Jizerek! Kolem krásných hradů, zámků (pivovarů :-)) a zřícenin, po klidné cyklostezce Greenway Jizera i legendární Cestě Českem přes Protrženou přehradu i romantickou osadu Jizerka! Více na TRASA ZÁVODU.


Registrace

Online registrace je spuštěna s proklikem na časomíru Sportchallenge. Limit startujících pro první ročník je pouze 100 týmů! Více na REGISTRACE.


Start

V sobotu 2. listopadu 2024 v okolí zámku v Dolních Počernicích mezi 5:00 - 6:00 ve skupinách cca po 20ti týmech (bude upřesněno).


Cíl

Parkhotel Smržovka, cca od 17:00 do 23:30.


Prezentace

Pátek 1. listopadu v tělocvičně DD v Dolních Počernicích 18:00 - 20:00.


Rozprava

Rozprava proběhne online, a to ve čtvrtek 31.10. od 20h. Prezentace a rozprava jsou povinné, stačí však přítomnost pouze jednoho člena týmu.


Popis trati

Jizerun měří 168 km a je rozdělen na 16 úseků o délkách 7-14 km. Více jak dvě třetiny závodu jsou v mírném profilu, převážně po cyklostezkách, poslední třetina závodu je kopcovitá a probíhá skrze Jizerské hory na Smržovku do cíle. Poslední třetina kromě kopců nabízí i náročnější terén v podobě krásné Palackého stezky. Trasa bude značená na hlavních křižovatkách, pro navigaci budete mít k dispozici online mapy, stejně jako formát GPX celé trasy i jednotlivých úseků, které si můžete nahrát do svých hodinek nebo mobilních telefonů.


Jednotlivé úseky 

Podrobné informace o úsecích tratě, jejich délky, obtížnost, mapy, odkazy na parkování atd. se dozvíte na stránce TRASA. Průběžně je budeme aktualizovat. 


Kategorie

Mužský tým (4-5 členů)

Ženský tým (4-5 členů)

Smíšený tým (4-5 členů, minimálně 1 žena)

Firemní štafeta (4-5 členů ze stejné společnosti)


Vyhlášení výsledků

Parkhotel Smržovka, v sobotu 2. listopadu ve 21:00.  


Finisher párty

Při přihlášení 50+ týmů se můžete těšit na pořádnou párty s živou hudbou v prostorném sálu Parkhotelu! Začátek ve 20:00 a zařadíme i legendární pivní štafety.


Ubytování

Velmi pohodlná možnost ubytování je přímo v Parkhotelu Smržovka v prostoru cíle, kde bude i závěrečné vyhlášení a finisher párty. Pište prosím na email info@parkhotel-smrzovka.cz, kde nahlaste, že běžíte Jizerun. 

Na startu je možnost ubytování v nedalekém kempu. Podrobnosti doplníme.

Ubytování si závodníci zajišťují sami.

Váháš? Zeptej se nás na cokoliv ...