Závod

Zakládáme novou tradici, pojď být její součástí a psát s námi historii JIZERUNu!

Odkud kam se běží?

Z Prahy podél řeky Jizery a Kamenice až do Jizerek! Kolem krásných hradů, zámků (pivovarů :-)) a zřícenin, po klidné cyklostezce Greenway Jizera i legendární Cestě Českem přes Protrženou přehradu i romantickou osadu Jizerka! 


Registrace

Online registrace bude spuštěna 2.4.2024 v 10:00 na našem webu s proklikem na časomíru Sportchallenge. Limit startujících pro první ročník je pouze 100 týmů!


Start

V sobotu 2. listopadu 2024 v okolí zámku v Dolních Počernicích mezi 5:00 - 6:00 ve skupinách cca po 20ti týmech (bude upřesněno).


Cíl

Parkhotel Smržovka, cca od 17:00 do 23:30.


Prezentace

Pátek 1. listopadu v tělocvičně DD v Dolních Počernicích 18:00 - 20:00.


Rozprava

Rozprava proběhne online, a to ve čtvrtek 31.10. od 20h. Prezentace a rozprava jsou povinné, stačí však přítomnost pouze jednoho člena týmu.


Popis trati

Jizerun měří 168 km a je rozdělen na 16 úseků o délkách 7-14 km. Dvě třetiny závodu jsou v mírném profilu, převážně po cyklostezkách, poslední třetina závodu je kopcovitá a probíhá skrze Jizerské hory. Trasa bude značená na hlavních křižovatkách, pro navigaci budete mít k dispozici tištěné mapy i online formát GPX celé trasy i jednotlivých úseků.


Kategorie

Mužský tým (4-5 členů)

Ženský tým (4-5 členů)

Smíšený tým (4-5 členů, minimálně 1 žena)

Firemní štafeta (4-5 členů ze stejné společnosti)


Vyhlášení výsledků

Parkhotel Smržovka, v sobotu 2. listopadu ve 21:00.  


Finisher párty

Při přihlášení 50+ týmů se můžete těšit na pořádnou párty s živou hudbou v prostorném sálu Parkhotelu! Začátek ve 20:00 a zařadíme i legendární pivní štafety.


Ubytování

Velmi pohodlná možnost ubytování je přímo v Parkhotelu Smržovka v prostoru cíle, kde bude i závěrečné vyhlášení a finisher párty. Pište prosím na email info@parkhotel-smrzovka.cz, kde nahlaste, že běžíte Jizerun. 

Na startu je možnost ubytování v nedalekém kempu. Podrobnosti doplníme.

Ubytování si závodníci zajišťují sami.

Pravidla hry

Složení týmů

V týmu je vždy 4-5 členů. Běží se štafetově, tzn. že je nutné se po každém úseku vystřídat. Každý člen musí běžet minimálně 3 úseky a žádný člen nesmí běžet dva úseky po sobě (je nutné se vždy s někým vystřídat).


Časový limit

Sobota 23:30. Limit na Checkpoint 13 je 20:00 (137. km, Příchovice), pokud to sem nestihnete do 20h, tak vás pošleme zkratkou rovnou do cíle.


Povinná výbava běžce na trati

GPS tracker a OB čip (oba slouží jako předávací štafetový kolík), startovní číslo a mobilní telefon. Povinná noční výbava v časech 5:00-7:00 a 16:00-23:30: Reflexní vesta nebo popruhy (doporučujeme nosit po celý den), čelovka a červená blikačka/pásek.


Minimální povinná výbava do týmu

2x čelovka, 2x červená blikačka/pásek, 2x reflexní vesta, auto lékárnička, 2x nabitý mobilní telefon.


Doporučená výbava každého z vás

Minimálně dvoje běžecké boty, troje ponožky, suché věci na převlečení, ručník, náplast na puchýře, desinfekce, dostatek tekutin, velká svačina, dobrá nálada a týmový spirit 😊


 Úseky JIZERUN 2024

Na této sekci aktuálně pracujeme a všechny úseky vám zavčasu detailně představíme...ať se máte na co těšit :-)

Časté otázky a odpovědi

1. Kde můžu v průběhu závodu parkovat?

Předstartovní informace se všemi detaily budeme průběžně aktualizovat. Vše se včas dozvíš :-)

2. Bude nějaké občerstvení na předávácím území?

Drobné občerstvení bude na startu a v cíli. Po trase jen voda na vybraných checkpointech ... PS: je v jednání epesní občerstvovačka u pivovaru Svijany a Klášter :-)

3. Trať bude vyznačená po celých 168 km?

Trať bude označena pouze na hlavních křižovatkách. Celá trasa je k dispozici online ve formátu GPX, který si můžete stáhnout do svých chytrých hodinek a telefonů a mít tak přesnou lokaci a navigaci v průběhu celého závodu. Ve startovním balíčku budete mít k dispozici i vytištěné mapy jednotlivých úseků. 

Ještě váháš? Zeptej se nás na cokoliv ...